Řidič nezvládl řízení, naboural do stromu a zabil svého spolujezdce

03.10.2018
Včera odpoledne, krátce před pátou hodinou, přijala tísňová linka oznámení o vážné dopravní nehodě ve Vodňanech v Radomilické ulice. Na místo byla vyslána hlídka místních policistů a zároveň i Skupina dopravních nehod Územního odboru Strakonice. Ti po příjezdu na místo zjistili, že ve směru z obce k drůbežárně a silnici I/20 je ve vzrostlém stromě havarované osobní vozidlo Škoda Felicia Combi. Na místě se přítomní hasiči snažili provést resuscitaci těžce zraněného spolujezdce sedícího vpředu, bohužel bez kladného výsledku. Zraněný řidič byl z vozidla vyproštěn a poté transportován sanitkou do nemocnice.

Vyšetřováním nehody bylo zjištěno, že řidič (37), jedoucí v uvedeném voze, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, pro projetí mírnou zatáčkou typu S, dostal smyk, kdy vjel pravou stranou na zvýšený obrubník. Poté po pár metrech čelně narazil do stromu. Na místě jeho spolujezdec (31) podlehl těžkým zraněním, neslučitelným se životem.

Vzhledem k zjištěným skutečnostem povolali dopravní policisté své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří budou případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Strakonicka