Nájezdy rozhodly o prohře strakonických hokejistů

17.12.2018
Do předehrávaného utkání vstoupili lépe hráči strakonického mužstva a hned ve druhé minutě se ocitl chvíli osamocen před hostující brankou David Ruda, ale gól z toho nebyl. O dvě minuty později se do zakončení dral Patrik Řehoř, ale i po této šanci svítilo na ukazateli skóre 0:0. V desáté minutě už se skóre měnilo. Po souhře Lukáše Hrubého a Patrika Řehoře se prosadil David Ruda – 1:0. V patnácté minutě jsme měli možnosti zahrávat přesilovou hru a po kombinaci Davidů (Kováře a Rudy), se prosadil Tomáš Růžička – 2:0. Tímto skórem skončila i první třetina. Vedení o dva góly je hezká věc, ovšem jak říká renomovaný fotbalový trenér Josef Csaplár, je to past… A tak se hned v první minutě druhé třetiny dokázal prosadit hostující Duben, kterému asistoval Syrovátka s Růžkem – 2:1. Aby toho nebylo málo, o pár minut později se po kombinaci Kratochvíla a Jelínka, prosadil Jankovský – 2:2. Ihned po obdrženém gólu měli strakoničtí borci šanci vzít si vedení zpět, ale David Ruda, se v samostatném úniku neprosadil. Pět minut před koncem druhé třetiny, se na ně usmálo štěstí a po nedohodě v hostující obraně, mohl pohodlně skórovat Patrik Řehoř – 3:2. Poté se hnali na hostující branku Švec s Bednaříkem, ale prvně jmenovaný při zakončení nepřelstil hostujícího brankaře. O chvíli později pomohla hostujícímu gólmanovi branková konstrukce, kterou trefil po závaru Lukáš Bednařík. Jednogólové vedení si již ve druhé třetině nepustili (bohužel ani nenavýšili), čili podruhé se do kabin odcházelo za stavu 3:2. V sedmé minutě třetí třetiny, měli opět šanci strakoničtí hráči, ale v úniku dva na jednoho, přišla jedna přihrávka navíc a tak stav zůstával stejný. O chvíli později se tlačil před branku Martin Müller, ale hostující obrana, za cenu nedovoleného zákroku (který nebyl potrestán), nedovolili hráči skórovat. Chvilku na to, se opět sám před brankou ocitl Jakub Švec, ale smůla se strakonickým v zakončení lepila na hokejky. Že jim v zakončení není přáno, se o chvíli později přesvědčil i Adam Mikeš, který měl během jednoho střídání dvě čisté šance, ale bohužel ani jedna neskončila gólem. Necelé tři minuty před koncem dostali hosté výhodu zahrávat přesilovou hru, kterou zásluhou Nováka, dokázali využít a bylo vyrovnáno – 3:3. Šlo se tedy do prodloužení.

Největší šanci si v prodloužení připsal Lukáš Bednařík, který mohl ve čtvrté minutě rozhodnout, ale hostující gólman byl proti. O osudu utkání tedy rozhodla dovednostní soutěž, zvaná trestné střílení. Po první sérii byl stav 1:1, protože na hostující gól, dokázal perfektně odpovědět Lukáš Bednařík. Druhou sérii si pro sebe vzali gólmani, a tak se skóre neměnilo. Ve třetí sérii nejprve nezaváhal hostující hráč, který proměnil, ale pokus Pavla Samohejla, bohužel zastavila tyčka. Ve čtvrté sérii se nejprve prosadil hostující hráč, a jelikož David Ruda, svůj druhý gól nepřidal, bylo rozhodnuto, že bod navíc si odvezou hosté.

HC Strakonice – HC Tábor B 3:4sn

Branky:10. Ruda (Řehoř, Hrubý), 15. Růžička (Ruda, Kovář), 35. Řehoř – 21. Duben (Syrovátka, Růžek), 28. Jankovský (Jelínek, Kratochvíl), 58. Novák (Syrovátka), rozh. nájezd Bouška.
Rozhodčí: F. Svoboda – M. Matoušek, Němec. Vyloučení: 7:7, navíc L. Hrubý (Strakonice), Hastrman (Tábor) oba 5 minut + do konce za vzájemnou bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 220.

HC Strakonice: Štrobl – M. Hrubý, Škoda, Kovář, Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý –Řehoř, Růžička, Ruda, Müller, Mikeš, Šebesta, Bednařík, Švec, Jiřinec, Samohejl
Tábor B:  Novák – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Košař, P. Hošek, Dudák – Pípal, Syrovátka, Duben, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, Hastrman.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Strakonicka